pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

why is water so important in metabolism
What phylum has animals with soft bodies, and most of them have shell-like coverings?
rachel has a collection of 40 stuffed animals . of the stuffed animals 3/8 are bears and 1/5 are dogs the rest are other animals . how many other animals does s
A bank charges $3 each time you use an out of network ATM. at the beginning of the month, you have $1500 in your bank account. you withdrawal $60 from your bank
why do the two elements silver and iron have different properties?
can someone help me with number 25
Ho long does it take for the Moon to show all its faces? Thank you❤
What is 5,389.029 rounded to the nearest hundreth
Questions 1. Calculate the molar mass of an element. 2. Calculate the molar mass of a compound. 3. How do you determine the number of protons, electrons and neu
Please I really need help!equivalent fraction of 1/50 with a denominator of 100 and convert these fractions to decimals. Also these ones: 1/20 1/25 3/10 7/10 2/