imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
PLEASE SOLVE If 5a+3b=35 and a/b = 2/5 , what is the value of a? (A) 14/5 (B) 7/2 (C) 5 (D) 7 (E) 9
Mario's friend Omar invites him to a party with some people Mario does not know. Mario suspects that people will use drugs at the party. Which is the best strat
A person drove 36 miles per hour on a trip. If he had driven 48 miles per hour he would have arrived 4 hours earlier. What was the distance the person drove?
I will mark BRAINLIEST! I have this science portfolio where I draw a car, I need to use renewable resources that will make sense. I can put solar panels on my c
HELPThe distance, A, in the image representsamplitudefrequencyperiodwavelength
I need help please?!!):
Discuss the similarities and differences between book painting and wall painting.
The drama club sold 65 fewer adult tickets at $5 each than they did student tickets for $3 each. The total value of all the tickets was $675. How many adult and
Which is a simple predicate in this sentence ? Slippery Sam was, is, and always will be a wonderful salesman.
Hello, please help me understand this question