aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

what term describes the behaviors between males and females of the same species for the purposes of mating?
if y=3x 2 find the value of y when x=-3
Your stage in the life cycle is not a factor to consider when determining your risk tolerance. true or false
Identify the sentence that uses adjectives correctly. a. if i'm not mistaken, that rose is the most reddest of all. b. if i'm not mistaken, that rose is the r
what is the easiest way of borrowing money? 1) credit cards; 2) home loans; 3) auto loans; 4) student loans
Bolívar had hoped for a unified state in latin america, but
Identify the following sentence as declarative, interrogative, imperative, or exclamatory. The forecast said it will rain today.
whats the united states current presidents name?
a blueprint for a house states that 2.5 inches equals10 feet if the length of wall is 12 feet how many inches is the wall in the blueprint
The purpose of a character foil is to