zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

2 Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Match the terms with their meanings. Atman Samsara Moksha cycle of birth and death soul ultimate sp
PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION FOR HOMEWORK!!!!!!!!!!
Based on this excerpt, what was the member nations' stance on war and use of armed force?War declared on one member nation has no bearing on the other members.W
Write an equation for a parabola with a focus of (1,-2) and a directrix of y=6
What happens during an alpha decay?
When the current in a toroidal solenoid is changing at a rate of 0.0260 A/s, the magnitude of the induced emf is 12.6 mV. When the current equals 1.40 A, the av
Give at least one example of an Autocracy
Commute times in the U.S. are heavily skewed to the right. We select a random sample of 45 people from the 2000 U.S. Census who reported a non-zero commute time
If $a>0$ and $b>0$, a new operation $\nabla$ is defined as follows:$a \nabla b = \dfrac{a + b}{1 + ab}.$For example,$3 \nabla 6 = \dfrac{3 + 6}{1 + 3 \
How does technology greatly impact the way we learn?