jessicahenson1978 jessicahenson1978
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

Iona's favorite peaches are are $2.50 per pound at the local Farmers Market she bought 3.5 lb of peaches how much did she spend

Respuesta :

alyssa0802 alyssa0802
  • 01-10-2018
$2.50×3=$7.50
$2.50÷2=$1.25
$7.50+$1.25=$8.75
Answer Link

Otras preguntas

An author who evokes vivid images in the mind of the reader is using a. syntax. b. allegory. c. imagery. d. metaphor.
What acts as a mediator in disputes between unions and employers? Tennessee Valley Authority Securities and Exchange Commission Federal Deposit Insurance Corpor
US Secretary of State John Hay established the policy, which opened China s ports to European trade
Meaning of frivolity
Through which are wastes, nutrients, and gases primarily transported in a plant? a. within the stem and roots b. within seeds and spores c. within spores an
Two developments caused industrialization and the economy to grow during the Gilded Age
you have driven 30 miles and thats only 2/3 of the way how much further do you have to go'
The difference between speed and velocity is that velocity includes a. direction. c. time. b. distance. d. weight.
you ride your bike for a distance of 30km. you travel ata a speed of 0.75km/minute.how many minutes does it take
What was the Berlin Airlift? a. a successful attack by the Western Allies on the city of Berlin during World War II b. a successful plan by the Western Allies