monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
The chickens on a certain farm consumed 600 pounds of feed in half a year. During that time the total number of eggs laid was 5,000. If the feed cost $1.25 per
A 4.5 newton object is placed in a tank of water. If the water exerts a force of 4.0 newtons on the object, will the object sink or float?
Find an equivalent ratio for 22/55 then write the proportion ?
Horace read 160 pages in 4 hours. How many pages can he read in 6 hours??
Buck drove 220 miles in 5 hours. What was his average rate of speed?
How many eighths are there in 4 1/4
The plans for a shed call for a rectangular floor with a perimeter of 204 ft. The length is two times the width. Find the length and width.
If 2 less than or equal too X less than or equal too 6, which of the following has the greatest value
The Indus, Ganges, and Brahmaputra were important to ancient India because they were
The graph of y = 4x - 11 is translated up 8 units. Which equation represents the translated graph? f y = 4x - 19 g y = 4x - 3 h y = 12x - 11 j y = 12x - 3