garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Help with "Eveline" by James Joyce To Eveline, Frank represents ________. A. past grievances B. familiarity C. present obligations D. escape
What is a group of bats called
What is the perimeter of a basement floor that is 40 feet long and 24 feet wide
What is 0.125 rounded to the nearest hundredth
The first battleground between those favoring the extension if slavery and those opposing it was where ?
Which sentence is punctuated correctly? A. I ate one-half of that large meatball sandwich. B. Laura has seen only twenty five minutes of the hour-long televisio
Need help! Over 300 languages are spoken in Africa, yet most Africans are able to communicate with each other. Why?
Which sentence is punctuated correctly? A. I ate one-half of that large meatball sandwich. B. Laura has seen only twenty five minutes of the hour-long televisio
For every bag of trail mix the local Scout Guide troop sells, they earn $0.45. a. Write an expression to represent this situation. b. Sarah sold 52 bags of tra
Which group received cash payments based on the sale of antitank arms in Iran? Sandinistas Mujahedeen Grenadians Contras