jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

The traits of populations in the forest ecosystem have changed over time. What caused the traits to change?
Which is an example of bivariate data?(1) age of students in a club(2) grade level and age of students in a school(3) type of lunch each student orders at schoo
An element with mass 1000 grams decays by 14.8% per minute. How much of the element is remaining after 11 minutes, to the nearest 10th of a gram?
Zoey made 6 3/4 cups of fruit salad for a picnic. At the picnic, they ate 1/3 of the fruit salad. How much fruit salad did they eat?
Write down a sensible metric unit for measuring A) the distance from London to Paris B) the amount of water in a swimming pool
how do you write fraction 9/10 as a decimaland how to convert fractions into decimals
what are some interesting facts about the great sandy desert?
A toy rocket is shot vertically into the air from a launching pad 5 feel above the ground with an initial velocity of 80 feet per second. The height h, in feet,
What Is the Function of Alliteration in Literature?
A radio station transmits waves at a frequency of 120MHz an a speed of 300 million m/s. Calculate the wavelength.