rumina8282 rumina8282
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

If 1/2 a pound of walnuts costs $3.25, how much is one pound of walnuts?

Respuesta :

jtwy006 jtwy006
  • 01-11-2018

Answer:$ 6.50


Step-by-step explanation:


Answer Link
zachscrattp074vq
zachscrattp074vq zachscrattp074vq
  • 01-11-2018

1/2 pound of walnuts = $3.25

1/2 + 1/2 = 1

$3.25 + $3.25 = $6.50

Your Answer is $6.50

Answer Link

Otras preguntas

Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
which city was located nearest the nile river delta
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
write words to match the expression. 24- ( 6+3)