heeeh heeeh
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

Original price : 29.99 ; markdown 30% what is the awnser ?

Respuesta :

alananicolelatham34 alananicolelatham34
  • 02-11-2018
$21.00 because u take 29.99 x .30 and you get 8.99 the you subtract from 29.99 and get 21
Answer Link
fatihabougtab
fatihabougtab fatihabougtab
  • 02-11-2018

"Original price : 29.99 markdown 30% what is the answer?"


20.99


Answer Link

Otras preguntas

A business owner should select which price for their goods to reach equilibrium? A. $1.50 B. $3.00 C. $4.50 D. $9.00
25 to 45 Write the ratio as a fraction in the simplest form.
25x + 10 = 260 Please Help!
What do computer models predict about how precipitation patterns will change in North America for the period 2090-2099, relative to the years 1980-1999
Principles upon which the constitution of the united states was built.
50 POINTS BRAINLIEST FOR FIRST CORRECT ANSWER In the unit and the video, you learned about how some cultures don't value education for girls in the same manner
What is a consequence of not having health insurance? You can only see doctors in your home state. You're not allowed to go to a hospital. You will get a lower
Find the slope of (-3, -3 ) and (2 , 3)
A 5-kilogram bag of charcoal costs $12.55. What is the unit price?
A compound is 2. 00% H by mass, 32. 7% S by mass, and 65. 3% O by mass. What is its empirical formula? The final step is to use the mole ratios of the elements