katkaitiges
katkaitiges katkaitiges
  • 04-04-2016
  • Social Studies
contestada

Unit pricing allows the consumer to ___ prices for a product across brands.
a. consider
c. contrast
b. compare
d. study

Respuesta :

samisilva15 samisilva15
  • 04-04-2016
 unit pricing allows the customer to compare prices for a product across brands.
Answer Link

Otras preguntas

If the inequality contains < symbol, then graph the equation using a _______________ line.
Moses and the red sea​
Help please help! Please help..
V On March 8, 2017, one U.S. dollar was worth 66.79 Indian rupees. (a) On that date, how many dollars was 110.66 rupees worth? Round your answer to the nearest
1. Given the points A (2, 14) and B (17, -6). (a) Find the distance of the line AB. (b) Find the midpoint of the line AB. (c) Find the gradient of the line AB.
Which statement provides an environmental reason to use renewable paper bags instead of nonrenewable plastic bags?
answer it pls... T_T .​
1. Trucks? A. have a larger blind spot. B. are easy to stop in case of emergency. C. can easily see your car.
Read this excerpt from Kinnell's poem "Vapor Trail Reflected in the Frog Pond": And I hear, coming over the hills, America singing, her varied carols I hear: cr
The equation for free fall at the surface of some planet (s in meters, t in seconds) is s=2.86t^2. How long does it take a rock falling from rest to reach a vel