micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

x2+ y2 – 20x + 8y + 115 = 0 What is the center of this circle? What is the radius of this circle ?
which which number line below is correct?​
Find the mean of this set of data: 241, 563, 829, 755. A. 596 B. 597 C. 598 D. 599
What does the underlined word mean in the following sentence?L'aéroport est loin d'ici.nearherefromfar​
Which of the following occurs in meiosis but not in mitosis?
Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box
guys please help me to write this story...Urgent!!!​
Help pleaseee having little bit of trouble
what is the domain of h
idk but hi and have a nice day god bless