2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

if p=1/4 and q=2/3 P^2+2pq-3q^2
PLZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ HELP
Castel and Gabriella are selling cheesecakes for a school fundraiser. Customers can buy New York style cheesecakes and apple cheesecakes. Castel sold 14 New Yor
I need really help please
A school counselor wants to compare the effectiveness of an online SAT preparation program with an in-person SAT preparation class. For an experiment, the couns
12a I need help please
Whoever answers this for me I will mark you as brainlist if it’s done right Due in 20 mintues ASAP
Gabriel borrowed some money from his friend in order to help buy a new video game system. Gabriel agreed to pay the friend back some amount every week until his
Zev has 36 pencils and 45 erasers. He wants to use all of the pencils and erasers to make identical packages for his friends. What is the greatest number of pac
Need someone who’s very good at English to help me on Ig :)