lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

What is the three solution to teenager driving safe on the roads?
Pls help me with math Choices 49 59 72 108
You want to divide a square piece of paper into two equivalent triangle if the square measures 20m in each side what will the third side measure
What is the greatest common factor (GCF) of 28 and 98? im stupid lolz XD
Naomi deposited money into a savings account that is compounded quarterly at an interest rate of 6%. She thinks this quarterly rate is the same as a monthly int
Select linear or nonlinear to correctly classify each function.
Raul can hit a golf ball 26.4 yards.A.J can hit a golf ball 10 timesbas far.How far can A.J hit the ball
The older a website is, the more credible is it true or false?
why cant adult cells become other cells
Scientists today can use experimental methods to study evolution. Which method was developed after Darwin’s time