jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

which of the following reasons were early trading posts established in Louisiana? i. to secure land claimsii. to increase tradeiii. to form an alliance with the
1. True or False? Water spills and oily spills should be cleaned up in the same manner.​
Melanie is buying soft drink cans for the work fridge. In the shopping catalogue, she sees a 10 can pack for $6.00 and a 24 can pack for $15.96. Which is the ch
Find the product of (1)(3)(x). * Your answer This is a required question
I need help with this​
Which words show the best meaning of the underlined word in this paragraph? Sara was ecstatic when she won the writing contest. She threw her popcorn into the a
PLEASE HELP!!! why is the quote “Wisely and slow; they stumble that run fast.”― William Shakespeare, Romeo and Juliet important
A Sedentary lifestyle is a way of life that includes a lot of physical activity true or false?
The sides of a regular hexagon is 16ft. What is the area of the hexagon?
I don’t understand this. Can someone help me?