jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the work done by a bulldozer of power 5000W in 15 seconds
Look at the Energy Graph on the left side of the simulation. When stretched and held, does the spring have kinetic energy or potential energy?
What is the simplified value of the expression below? 12.4 x (negative 6.3) –78.12 –1.97 1.97 78.12
pls help! thank you!
when two bodies of diffrent temprature in contact, heat will ​
Which solids have a round base? Select two options. cone cone cylinder cylinder pyramid pyramid sphere sphere cube
need help as soon as possible​
In soccer, the player who receives the ball a large share of the time is called the _________. A)captain B)kicker C)target player D)sweeper This is a forward po
30 POINTS! Can someone give me a brief summary of the Soviet Union invasion of Afganistan
HELP PLS I'LL MARK U BRAINLIST