juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Tariffs, quotas, and subsidies are examples of A) free trade. B) trade barriers. C) trade incentives. D) restrictive licenses.
a go carts too speed is 607200 feet per hour. what is the speed in mph?
A store is having a clearance sale where merchandise on the sales rack is reduced by 80% from the original price. If a jacket was originally priced at $76, wha
What does Washington Irving introduce first in "The Legend of Sleepy Hollow"? A. The legend of the headless horseman B. The region C. Ichabod Cr
30 of the earth is made up of what
When Allele Combinations Are Expressed And You Can See The Trait What Are They Called ?
Help me write this in a two column proof!!
128c= __gallons ? What is the. Answer
The primary reason for a company to outsource jobs is to
When is mitosis complete? A. When two nuclei have formed B. When spindle fibers form C. When chromatids are produced D. When organelles are produced