gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

Nathan buys 8 bottles of iced tea at the grocery store. He has coupons for $0.35 off the regular price of each bottle. After using the coupons, the total cost o
1 l Find the perimeter of a circle whose area is 154 cm?​
why pur body amazing​
12 What is paragraph 1 mostly about
e Which of the following terms best describes the function of paragraph 1 in the structure of this text? A. It provides background and context for readers. the
i want to draw so give me a list of things for the character and give me background stories and names describe what they would look like
What is the difference between Input, Output, and Storage Devices?
Write three sentences that identify at least three effects the railroad had on the West.
Will Mark Brainliest! The black bear from the western mountains was seen rummaging through my trash cans. What is the ADJECTIVE phrase in the sentence? A. the b
An reading of 8 on the pH scale is indicative of?