thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

1. Evaluate 8x(2)y9(-2) for x=-1 and y=2 2. Simplify the equation. -(10)(-2) 3. Simplify the expression. [tex]\frac{5}{x(-2) y9(5)}[/tex]
When x = 3 and y = 5, by how much does the value of 3x2 – 2y exceed the value of 2x2 – 3y ?
a share stock is a small piece of ownership in a company Ture or false
Help with an American government question
based on the evidence provided, readers can conclude that trey is
players on the school soccer team are selling candles to raise money for an upcoming trip. Each player has 24 candles to sell. If a player sells 4 candles a pro
You are designing a rectangular pet pen for your new baby puppy. You have 30 feet of fencing you would like the fencing to be 6 1/3 feet longer than the width
Please help with this question
Please helppppppppppppppppppppppp!
Which is NOT an example of a cyclical company? A) airlines B) hotel industry C) medical D) theme parks