Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

HELP! “explain federalism in your own words.” (not too long pls)
How are bacterial chromosomes different from eukaryotic chromosomes?
Describe what you can "say" with art and murals?
Below is the epigraph from All Quiet on the Western Front. Read the epigraph, and answer the following question. Be sure to give a thorough explanation for your
You have a piece of wood that is 72 inches long. You cut the wood into three pieces. The second piece is longer than the first piece. The third piece is longer
along with being the most ___________ organisms on earth, bacteria are some of the most ________ forms of life
The imagery in this excerpt most reflects
SAY WHAT YOU MEAN AND MEAN THAT YOU ________
Help for 5 please??
How did industrialization affect living and working conditions?