Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Help with is ixl please
A parking garage bases its prices on the number of hours that a vehicle parks in the garage.The first two hours cost $2 per hour, between two hours and six hour
Differentiate between an organic combustion reaction and an inorganic combustion reaction.
PLSS HELP MEEE!! It'll be very appreciated
PLSS HELP MEEE!! It'll be very appreciated
A 16.0 kg canoe moving to the left at 10 m/s makes a head-on collision with a 19.0 kg raft moving to the right at 7.0 m/s. After the collision, the canoe moves
Solve each equation. |x+5|=-3
Help with is ixl please
373646351636646475753626266374747574884x848484893990299149440505944330309877=?
What is 4.5 repeating as a fraction?