RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Describe the experiment you would conduct to see if a duckling could imprint on a toy teddy bear.
You got a new credit card and spent $200 on the card last month. You forgot to make the payment on time and were assessed a $40 late fee. What is the late fee
Can anyone help me out with this
A plane intersects one nappe of a double-napped cone such that it is perpendicular to the vertical axis of the cone and it does not contain the vertex of the co
The mixed economy of Australia is becoming more of a market economy as fewer economic decisions are made by A. the government. B. private industry. C.
how has weathering affected the environment in the plateau ecoregion
Why is Kentucky a good place to raise horses
For participating countries nafta called for
Two fair coins are tossed. Explain what the theoretical probability is of exactly one of the coins landing heads up.
An airplane is flying 4,200 feet above the ground at an angle of depression of 7.8°. How far must the plane fly in order to land? Round your answer to the neare