marissaf200389
marissaf200389 marissaf200389
  • 01-10-2019
  • Advanced Placement (AP)
contestada

Can someone please help me figure this out for this dumb school

Can someone please help me figure this out for this dumb school class=

Respuesta :

blitzangel
blitzangel blitzangel
  • 01-10-2019

Answer:

B

Explanation:

It just makes the most sense, since the audience is your parents, so you would want to appeal to them.

Answer Link
naemartin9
naemartin9 naemartin9
  • 01-10-2019
The answer is b

Step by step

Equation

Step by step
Answer Link

Otras preguntas

a measurement must include both a number and a(an) _______.
. A family spends 1/10 of its annual income for housing, 1/4 for food and clothing, 1/5 for general expenses, and 2/15 for entertainment. What fractional part
What is the volume of silver metal which weighs 820.0g.the density of silver is 10.5g/cm3.
how many day is in a dogs year if there is 7 dog years in a human year
imagine you are talking to your guidance counselor about classes you want to take your senior year. in 5-6 spanish sentences, tell your counselor what classes y
you have two friends pay $40 for tickets. the cost was divided three ways in the ratio 1 : 3: 6. how much did each person pay?
Find the unit rate. Kenny reads 5/8 pages in 2/3 minutes.
rearrange the formula v = u at for t.
Complete the sentence with the correct form of the verb SER. El Sr. Morales __________rubio.
what is 34.5 divided by 4