Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

Please just explain it in a small sentence but pls explain it! How are the groups organized in the periodic table? What do all the elements in a group have in c
Which two events increased American's sense of Nationalism?
what do you know about salvery, and where does that information come from?
please help write so I can speak ​
If you need 2.5 moles of Rb2Cr7, how many grams do you need?
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST! (MC) Read the following passage and answer the questions that follow: Doctor Pascal by Emile Zola In the heat of the glowing J
How do movements and interactions of air masses cause change in the weather?
Write the correct English translation Por que with an accent on the "e".
Which is a device that stores electric charge by separating positive and negative charges?
for every person that has gotten chicken ps4 there are 8 people that have had the chicken pox vaccine therefore never having chicken pox in a Classroom has 28 s