madleenjwaida50
madleenjwaida50 madleenjwaida50
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

Does anyone know the awnser to this? My little brother wanted me to help him but both of us can figure it out​

Does anyone know the awnser to this My little brother wanted me to help him but both of us can figure it out class=

Respuesta :

oofityoofoof
oofityoofoof oofityoofoof
  • 03-11-2019

Answer: Everybody will need to pay 3.18 dollars. ($3.18)

Step-by-step explanation:

To find out equal amounts of money, you need to divide the total cost by how many people there are. The total cost, in this case, is 12.72, and the amount of people in this problem is 4 people. That means, if everybody were to pay the same amount, you would need to divide 12.72 by 4.

12.72/4=3.18

Answer Link

Otras preguntas

1) How many students were all involved in the survey? A) 30 B) 40 C) 50 3) What is the size of the class interval?​
Please answrer Thank you
Which of the following is a good thesis statement? A. It might be a good idea to do something related to the interest rates. B. In this paper, I will discuss th
A writer should to organize ideas for an informative essay
how can I get mass of a liquid whose density is 11gcm-3 and volume of 25cubic metres.​
Smelts are the primary food source for lake trout and salmon in Moosehead. In the late 1980s, we documented a dramatic increase in the abundance of wild lake tr
Which of the following is NOT a cause of stress? Headaches Frustration Threat Hurt
Can y’all help me pls
Tell us this if you have a job or allowance how much do you take home per week? need help!
Find the surface area. Do not include units in your answer.