hompro3sebhc
hompro3sebhc
01-06-2016
Mathematics
contestada
Find n.
6/9=n/36
n=_____
Respuesta :
KurdishPotato
KurdishPotato
01-06-2016
multiple 6 with 36 and divide with 9
n = 24
Answer Link
isaiahserrano91
isaiahserrano91
23-02-2022
Answer:
its 24 Hope this have a great day!
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Publix has a 12 oz. box of Cheerios for $3.49. What is the unit rate per ounce?
Suppose you're an attorney. In a case you're presenting to a federal court, you argue that the person you're defending suffered cruel and unusual punishment. Wh
Research suggests that people who keep food records a. have difficulty losing weight. b. tend to lose weight effectively. c. are compulsive overeaters. d. a
which one of the following problems may result from a direct democracy?
You work at a local grocery store. Your paychecks over the past 6 weeks were $56.05, $41.50, $22.50, $52.90, $49.85 and $31.00. Find the mean, median and mode.
which of the following polymers functions as insulation to help animals conserve heat
It is estimated that light takes 100,000 years to travel the full distance across our galaxy, the Milky Way. If light travels 3.0 x 100000000 m in 1 second, ho
Can someone plz help me with #4-8, I don't understand that much I already finished #1-3
It costs $2.99 for a dozen bagels at the local bakery. What is the unit rate per bagel?
When a summary slide is inserted into a presentation, where does it appear? a. After the active slide in the presentation b. After the first slide of the pres