becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

A triangle has sides measuring 2 inches and 7 inches. If x represents the length in inches of the third side, which inequality gives the range of possible value
A line contains the points (9, 10) and (3,-2) What is the slope of the line in simplified form? Enter your answer in the box
“This Constitution, and the Laws of the United States which shall be made in Pursuance thereof; and all Treaties made, or which shall be made, under the Authori
For real I need a answer for this
Band Trip The band is going on a trip to Six Flags in Houston. The trip costs each band member $160, which includes $64 for the hotel and three one-day combina
) What strategy was eventually successful to help the North win the Civil War?
the three steps in memory information processing are
Is the phrase: "Jack is mean." Indirect or direct characterization?​
what can I use to describe rainfall? words that describe rain fall synoms and similes for black
There are 22 more sophomores than juniors in cooking class. If there are 48 students total in this class, find the number of sophomores and juniors in cooking c