anna23930
anna23930 anna23930
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

GETS BRAINILST!!!!The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4: lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb $1 $1 $1 True False

Respuesta :

21savannahsimmons
21savannahsimmons 21savannahsimmons
  • 03-12-2019

Answer:

I believe the answer is false because there is no facts that say true.

Answer Link
tpvosburgh
tpvosburgh tpvosburgh
  • 16-10-2020

false

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what types of organisms produce sexually
what gave the united states the right to preserve order in cuba
A good way to remember the definition of the word diligent is by picturing a person _____. A. at the beach B. working C. running D. sleeping
samantha has homework in five subjects tonight. she has 15 minutes of science, 20 minutes of math, 30 minutes of reading, 20 minutes of writing, and 15 minutes
Stabiliți rima poeziei" toamna " de Octavian Goga
Tell how you know when you have found the prime factorization of a number
Which best describes Jefferson’s response to the handling of the Whiskey Rebellion?
Dramatic irony means that A. things are going to end very badly for someone. B. everything works out in the end. C. the audience knows something the character o
write 54+63 as the product of the gcf of 54 and 63 and another sum
which is bigger 1/7 of 14 or half of 36