iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Which Native American culture group held potlaches to share their abundance
which of the following is used by the Federal Government to Social Security and Medicare programs? A. Federal Payroll Tax B. Property Tax C. Sales Tax D. FICA
Today almost every career path os open to men but women are lomited to which jobs they can have
3x-15 divided by 2= 4x solve for x
For the sentence below, determine how the word in italics is used. Is it a relative pronoun, a subordinating conjunction, or neither? The man (whose) car I bo
What is four more than the number of weeks in a group of days
Which number is four thousand times larger than 1.1 x 103 ? A) 1.1 x 106 B) 1.1 x 107 C) 4.4 x 106 D) 4.4 x 107
describe one kind of diagram you might draw to help you solve a problem
Why was the Zimmerman note significant to world war 1? A- it brought the war to an end B- it encouraged foreign relations between Mexico and Germany C- it prov
You created a new playlist in 100 of your friends listened to it and shared if they likedThe new playlist or not nadhi said the ratio Of people who liked the pl