alexiskendall2020
alexiskendall2020 alexiskendall2020
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone plssss help???

Can someone plssss help class=

Respuesta :

launamcdaniel
launamcdaniel launamcdaniel
  • 03-12-2019

Answer:A

Step-by-step explanation:

The bottles are represented by b. Each bottle costed 2.10, so it's 2.10b. Then he also bought a pizza for 12.99. The total of all of it was 21.39.

Answer Link
dommaddox493
dommaddox493 dommaddox493
  • 03-12-2019

Answer:

A. 2.10b+12.99=21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLZZZZZZZZ HELP ASAP FIRST ONE TO ASNWER I WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!!!6.Why is the Canadian government encouraging research into clean energy? A.to inc
Which of the following happens during cell division? It becomes more difficult for the cell to get rid of wastes. It becomes more difficult for the cell to get
(PLEASE HELP) During World War II in the Pacific, the Allied powers used the strategy of to defeat the Japanese empire.
using the distributive property method on 6x32 and 7x29
Which is evidence that Sparta had elements of democracy? A.the king had absolute power B.the oligarchs had absolute power C.some leaders were tyrannical D.eph
Pleaseeeeeeeeee helpppp
a 3 pound pork loin can be cut into 10 pork chops of equal weight.how many ounces is each pork chop?
Which situation is an eample of international conflict
True or false , all states have reporting systems for elder abuse .
Someone please help ASAP will give brainliest