stevenmartinez2008
stevenmartinez2008 stevenmartinez2008
  • 01-01-2020
  • Mathematics
contestada

Olive Oil costs $8.70 per liter. A restaurant owner buys 5.6 liter of olive oil. How much does the owner pay?

Respuesta :

lucia1209
lucia1209 lucia1209
  • 01-01-2020

Answer:

$48.72

Step-by-step explanation:

5.6 liters x $8.70 per liter= $48.72 total cost

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME IM GIVING EVERTYTHING FOR THIS “All About Me” Graffiti Wall PowerPoint Worth 25 Points Due Thursday, April 1, 2021
What did the day that Martin Luther King Jr. gave his I have a dream look like?
PLSS HELPP I WILL BE GIVING BRAINLIEST:)
Special laws regulations or important information are provided in regulatory sighs in what Color and shape
Help eve hehedgrhhdhrgr
Choose the Synonym for "Eject(A) erupt(B) evict(C) engage(D) excuse​
if you start with the parent function y= square root x and transform it compressing by factor of 1/3 and shifting to the right 2 units, what would the equation
okay we are going to have a contest whoever get these two questions right gets to get FREE BRAINLYS
Marie necklace is 30 inches long. She decided to make it 6 inches shorter. How many feet long is the neck less now?
The area of a rectangle is 245.25. If it has a width of 14 1/4, what is the length?