sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Given a triangle with angles of 23, 90, 67, what type of triangle is it: acute, equiangular, obtuse, or right?
1. star nucle- 2. citizen extra- 3. color post- 4. before re- 5. beyond pre- 6. to rule astro- 7. land domin- 8. after poli- 9. center aqua- 10. back a
Which culture was considered the mother culture of Central America
How many molecules in 98.40 g of water, H2O? (MM of H2O= 18.02 g/mol; 1 mol=6.02 x 1023 molecules)
What does the ideal gas law describe
how and why the United state was successful against Germany and Japan during WW2
In a study, participants watch a video (with no sound) of two people in a vigorous discussion. After the video, researchers tell participants in one group that
I will mark brainliest
definition of liquid​
Propaganda is any official government communication specifically designed to _______ A) influence public opinion B) keep the public informed during a crisis, su