aliyahr511 aliyahr511
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Last week Geraldo bought 7 pounds of apples for $5.95. This week apples are the same price, and he buy 4 pounds. How much will he pay?

Respuesta :

casandraalvarez56 casandraalvarez56
  • 04-03-2020

Answer:

$3.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solving systems of equations by substitution y= x - 8 y = -4
Solve this math problem
a rectangular prism has a volume of 1374.28 inches . The prism is 9.4 inches wide and 17.2 inches long. What is the height?
What is the circumferences of both circles
Las rosas se convierten en halcones
This conflict raged on part of the Iberian Peninsula from 1936 to 1939, which resulted in a victory of Fascist forces under the command of Francisco Franco.
The graph shows the number of copies the copier can make. What is the unit rate?
if the measure of arc XY plus the measure of arc YZX equals 360°, and the arcs do not overlap, then the arcs form a _____.
What is temperature?
please help with this