dennise23
dennise23 dennise23
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter. How much does Jillian spend for the fabric?I need help asap no need to give me example just answer

[help]

Respuesta :

aviboo040406 aviboo040406
  • 04-03-2020
20.7
answer ^^^^^^^^^^
Answer Link

Otras preguntas

how much is 3/4 of 12
Water carries minerals called ____ that are critical to many functions in the body. Question 4 options: enzymes lipids electrolytes hydrators
All of the following were strategies used in Vietnam by the United States EXCEPT: a. a military invasion of North Vietnam c. search and destroy missions b. a
Which of the following accurately pairs the phase of the cell cycle with its primary purpose?
area of a deck is 680 square feet. The deck's width is 17 feet.What is its perimeter
What types of storage can be used to access your data on a another computer
A coat costs €240. In a sale the coat now costs 25% less. The price of the coat in the sale is? (a) 215 euro (b) 200 euro (c) 60 euro (d) 180 euro first one to
Can someone help me solve this? I keep getting stuck
Andrea has 17.8 oz of dough. How many circles of dough can she cut that are 3.9 oz each? Round to the nearest hundredth.
who was the third king to create an empire