Seudónimo Seudónimo
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Write each rate as a unit rate. $18 for 3 CDs​

Respuesta :

SaltySpark
SaltySpark SaltySpark
  • 01-04-2020

Answer:

6$ per CD

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O