Advanced3rdgrader
Advanced3rdgrader Advanced3rdgrader
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

What store has the best deal? Write in minutes.
Store A: $25 for a 45 minute lesson.
Store B: $30 for a 1 hour lesson.
Store C: $45 for a 1.5 hour lesson.
Store D: $80 for three 1 hour lessons.

Respuesta :

PORKER49
PORKER49 PORKER49
  • 01-04-2020
The answer is D because you are getting 3 one hour lessons instead of paying more for the others for more time
Answer Link

Otras preguntas

is ammonia a homogeneous mixture?
If c = 18, what is 2 x (74 - c)?
What equals 168 in multiplication
the unit cm3 is used to express .?
Simplify 8(R + 6) - 2R.
1) •There were 3,905 more hits on the schools website in January than February. •Feb. = 9854 hits. •How many hits to the schools website have during both month
Henry Kissinger was ______. Johnson's secretary of defense Nixon's national security advisor born in Yorba Linda, California Richard Nixon's vice president
Which term is defined as “a legal doctrine that permitted racial segregation in public facilities?”
Sublimation is the opposite of deposition just as evaporation is the opposite of
1000 equals 50 divided by X?