quirondavis quirondavis
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the supermarket, 6 mangoes cost $6.12. What is the cost of 8 mangoes?

Respuesta :

kailahlashe4
kailahlashe4 kailahlashe4
  • 01-04-2020
12.24 thats the answer ... I’m pretty sure .
Answer Link
TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 01-04-2020

so the answer is 8.16

HOPE THIS WILL HELP U

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

Which equation represents a linear function?
a rectangular Garden has a length of 6.8 M and a perimeter of 20.6 M what is the width of the garden​
At a garden center, grass seed sells for $8 per pound. Kalil spent $10 on grass seed. What amount of seed did he buy?
More and more companies are increasing their interactive marketing budgets. most of this investment will be made in:
General formula for double replacement reaction​
1 Why is it important to organize the equations so that the variables and operations are in columns? Explain. 2Describe a general method for deciding which var
what is the value of x 55,105 A.50 B.20 C.160 D.55
Which term is a related word of flight as it is used in this passage?
Sole tales, a shoe manufacturer in puerto rico, shipped its entire production to san francisco and brought it back to its home country to market it as "made in
who is responsible for great service?