sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

what is 6 5/12 as a decimal?
what happens as thermal energy is transferred from the core to the mantle
Solve 247 divided by 10 to the 3rd power + 247 divided by 10 to the third power
What kind of scholar studies objects left behind by humans?
what is 12x+9y= 15 on a graph?
Quartz, gold and calcite are examples
0.008 is 1/10 of what
Non-steroid hormones are made of amino acids, so they are proteins. True or false
what is the answer too 3-3*6 2=?
which is an example for karma