soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

solving systems by substitutions
Which of the following foods provide the most fiber? a. fats, fatty acids, and oils b. milk, cheese, and dairy products c. fruits, vegetables, and grains d.
Robyn opened a bank account to save her birthday money. it was paying 3.75% interest. then the interest rate went up by 0.65%. how much is her new interest rate
Can you explain why it's always 1 ?? Pick any number. If that number is even, divide it by 2. If it's odd, multiply it by 3 and add 1. Now repeat the proces
Can other types of energy change into kinetic energy
4.What did J. J. Thomson observe when he applied electric voltage to a cathode ray tube in his famous experiment? A.The stream of cathode ray particles was movi
I need some Spanish help! The questions are- 1. ¿Quién habla contigo? 2. ¿Cuándo estudias con ella? 3. ¿Qué miras con nosotros? I have some answers but I just
what protects the nuclues
You are creating a presentation and you have come to the last slide. you still have more information to add. what should you do?
Martin Luther is credited with beginning the Protestant Reformation but with what actions?