leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

Any terms of trade within the limits set by domestic opportunity costs will be mutually harmful, because each country tries to push the other as close to the li
Write a MARIE program to calculate some basic statistics on a list of positive numbers. The program will ask users to input the numbers one by one. Assume that
What is the recommended range of weight gain, in lbs, during pregnancy for a normal-weight woman?​
Jill bought a basket to fill with potpourri. The basket has eight sides. What shape is it?
I NEED HELP ASAP!!! Find the mass of each substance. Show your work. A. 7.00 mil H202 B. 5.60 mol NaOH
primary structure of monocot and dicot shoot and more information and explanation about it​
A company estimates that overhead costs for the next year will be $8,320,000 for indirect labor and $155,500 for factory utilities The company uses machine hour
A question on a math test was to find the value of 15.12 divided by 2.4 Steve said the answer is 0.63 what mistake might Steve have made
which one of the following types of muscles helps you turn your body upwards? A. Pronator B. Abductor C. Adductor D. Supinator
I WILL GIVE BRAINLIEST. What is sociology​