isa786K786 isa786K786
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

Dan spends
2
5

of his wages on rent and
1
2

on food. If he makes £430 per week, how much money does he have left?

Respuesta :

natalyr2014 natalyr2014
  • 02-04-2020

Answer: $129

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is an anemometer used to measure?
Explain homeostasis and identify 3 process by which cells maintain homeostasis
Simplifique a expressão: A) (-2a -3b)²- (2a - 3b)²
Golgi bodies are organelles that process and package macromolecules, such as proteins and lipids, for export out of the cell. Given this information, which of t
What is Carbons position on the Periodic table?
Andy has been consuming a set number of calories and recently added an additional 100 calories in the form of a daily snack. Although he is not trying to lose w
how did geography affect the ancient romans
Which sentence has no errors in the use of quotation marks or italics? A.The first non-stop, cross-Atlantic flight was by Charles Lindbergh in the aircraft 'Spi
She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar?
If you take in fewer calories than you need, you have a _______ energy balance.