first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

Headphones cost $6 for 4 pairs. What is the price of 1 pair ?

Respuesta :

anthonyjdavis52 anthonyjdavis52
  • 02-04-2020

Answer:

5.5

Step-by-step explanation:

Answer Link
24jasmineahmed 24jasmineahmed
  • 02-04-2020

Answer:The answer is 1.50$

Step-by-step explanation:you would divide 6 by 4. 6/4 is 1.5

Answer Link

Otras preguntas

I need help, need help now
Please help me please please
please help me find slope
Which ordered pair could you add to the following list of points to create a function? (3,5) (4, 9) (2,5) A. (2,6) B.(1,9) C.(3,7) D.(4,1)
2NaClO3 (s) → 2NaCl (s) + 3O2 (g) 12.00 moles of NaClO3 will produce how many grams of O2? MM NaClO3: 106.44 g/mol MM NaCl: 58.44 g/mol MM O2: 32.00 g/mol Quest
How many solutions are there to this equation? 4x - 6 + 3(2-x) = 2x - (x - 4) A, no solution B. exactly one solution C. at least two solutions D. infinitely man
My parents recently moved to the Poconos, they got 30 or more inches of snow from this last snow storm. It took my Dad 2 hours to clear 10 feet of their drivewa
what provides the mechanism by which mantle rocks and magma is produced
Which organelle would be best represented by a refrigerator because it stores food and water?
What fact about slavery as personal property is NOT true? A. People were classified as goods. B.Slavery was temporary. C. The children of slaves were also ensl