HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Help???????????????????????????????????
I am stuck on 14 and 15 as they do not have a straight line going through to help me, anybody know how to ?? thanks !
maths question pls answer...
what was the works project administration​
Stat 3309 - Statistical Analysis for Business Applications I Consider the following data representing the starting salary (in $1,000) at some company and years
Why the aggregate demand curve slopes downward The following graph shows the aggregate demand (AD) curve in a hypothetical economy. At point A, the price level
the sum of four fifths of n and two fifths of k, minus 3​
For your implementation of the 1-bit full adder with a pair of 4-to-1 multiplexers and an inverter, estimate the propagation delays for the following signals:
A negative value of Z indicates that A. the number of standard deviations of an observation is to the right of the mean B. the
Using a computerized Inventory Management System, a Paint Supply Store franchise continuously monitors the inventory of all the paint located at each of their 1