ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Fundamentally, __________ refers to the ability of a subject and an object to interact.
If you were a slave living in the confederacy and heard about the emancipation proclamation, what would you have done? Enlist in the union army or stay a slave?
What antibiotic would be prescribed for bph after surgery?
Which of the following is the BEST theme of our text Nectar in a Sieve? Question 10 options: A.Out with the old and in with the new. B. Love can overcome
To estimate the percentage of all their customers that would buy a new flavor, an ice cream shop surveys the first five customers that place an order. Will thi
Public land is managed by several agencies at the state and federal levels.
How did gorbachev reforms lead to the breakup of the soviet empire?
What did roosevelt do to allow the us to build a canal in panama?
what must all elected officials do prior to raking office?
Name of compound that has the formula pcl3