lavernealex098 lavernealex098
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Agrocery store sells brand a olive oil in a 33-fluid-ounce bottle for $16.50. the store also sells brand b olive oil in a large dispenser that customers can buy for $4.80 per cup.

Respuesta :

jasminbustos17
jasminbustos17 jasminbustos17
  • 01-05-2020
Brand A olive oil is cheaper, if that’s the question
Answer Link

Otras preguntas

A father is four times as old as his daughter. In 18 years he will be two times as old as she. How old is the daughter now?
Mallorie has $3 in her wallet.If this is 10% of her monthly allowance, What is her monthly allowance?
What weaknesses did ltaly have?
How do you express height in feet by only using a mixed number
66 is what percent of 120?
The Triple Alliance was a loose agreement of cooperation among? a)Serbia, Germany, and Britian b) Italy, Serbia, and France c) Germany, Italy, and Russia d) Ger
? Which technological innovation is malleable and cheap to produce, allowing many products to be made of it?
what is the value of the dependent variable if the value is 0? f(x)=-13x2+5x-2x+8
what do biomes have in common?
how do you make 28/6 in to a mixed fraction in simplest form