eleanorgraceredman
eleanorgraceredman eleanorgraceredman
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada


Jane bought 6 containers of yogurt for $2.88. Which of the following have the same unit rate? (Check all that apply.)


1 container for $0.46
3 containers for $1.44
8 containers for $3.84
5 containers for $2.40

Respuesta :

ashnachatrathi
ashnachatrathi ashnachatrathi
  • 04-05-2020

Answer:

the last 3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of these is a type of array . ( library , file , index , tulle )?
Can someone please help me on this question I don’t have much time thank you
jerry has a water tank that holds 5 gallons of water. jerry drinks 4 pints of water a day. how many full tanks of water will he drink in 30 days?
Please help!! How do I write the inversion of these questions in french 1. Est-ce qu’il fair ses devoirs? 2. Avec qui est-ce que tu étudies?
How does the oath in paragraph 14 contribute to the author's explanation of growing up in North Korea?
48. Calculate the value of c in the triangle below.
7 is ten times the value of ? 1. 0.007 2. 70 3. 0.07 4. 0.7
My teacher assigned us to draw a still life of a cup/container from observation.. is this fine? Rate it pls <3
List two building techniques or materials that should be considered if you are building in Tornado Alley.
8 less than the quotient of 20 and 5