BAJRY BAJRY
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

gamestop was selling 5 video games for $102.05 how much was game stop charging per video game?​

Respuesta :

amycastro081107
amycastro081107 amycastro081107
  • 04-05-2020

Answer:

20.41

Step-by-step explanation:

$102.05÷5

Make sure to tell me if i was right!

Answer Link
Ineedhelpwithmathrip Ineedhelpwithmathrip
  • 04-05-2020

Answer: $25.51

Step-by-step explanation: divide 102.05 by 5 to find the unit rate and round.

Answer Link

Otras preguntas

How do you turn 0.93 as a fraction in simplest form and how do you show the work
Birds have a keen sense of _____ and rely on this sense the most.
What'd the area of a triangle
Explain how chemists can state with certainty that no one will discover an element that would appear on the periodic table between sulfur and chlorine
What is the smallest four digit odd number you can make
The entire percussion section with the high school band.march;marches;play;or playing
A clown bought 6 bags of round balloons with 24 balloons in each bag
Which of the following is NOT a valid reason for using credit?
A student reads 65 pages per hour proportional relationship
Simplify 12(6b+2). 96b 72b+24 18b+14 2b+6