kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

dogs and cats filled the animal shelter and the noise they made as incredibly loud what is one adjective in this sentence
what happens when a solid compound dissolves in water?
_____________ helped Argentinian people win independence from Spain.
if you have drums that hold 60 gallons and you need to ship out 5,300 liters of liquid how many drums will you need remember 1 liter = .26 gallons
what does the use of ellipses indicate in a place of writing A.an upcoming question B.a statement made with great emotion C. missing words in a quotation D.an
Thinking based on information is most closely associated with Use First for the ____________ Pattern.
mention two factors that influence the supply of the product
A scientist has crossed purple-flowered four-o'clocks and obtained 248 offspring of which 188 purple and 60 white. From Mendel's laws, he expects the offspring
Which of the following describes a difference in the development of Neolithicagriculture in Mesopotamia and Mesoamerica? A. Mesopotamians began domesticating an
What property of water is most important for living organisms