brownmicaley
brownmicaley brownmicaley
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

if I paid 38 dollars for 2800 apples how much would one cost me​

Respuesta :

ella8325 ella8325
  • 01-06-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-06-2020

Answer:

$73.68

Step-by-step explanation:

2800 divide by 38 equals 73.68

Answer Link

Otras preguntas

What happens to a problem-solving team after the assigned problem has been tackled?
list all the prime factors of the composite number 50
Which statement about paragraphs is accurate?        A. They always contain a topic sentence.   B. They are always the same length.   C. They are always focused
Witch has prokaryotic cells please help me i am so confused?
Study the diagram, which represents the general equation for photosynthesis. What do the letters Y and Z represent?  Y - glucose Z - oxygen Y - glucose Z - ca
What conflict is introduced in Vonnegut's story?
I don’t know if these are correct or not, I just need somebody to help me because I don’t really understand this.
1. What does this illustrate? 2(3)=6, so 6=2(3) A. Associative B. Commutative C. Reflexive D. Symmetric E. Transitive 2. If 3(3)=9 and 9=4+5, then 3(3)=4
Which colony correctly completes this diagram? A. Maryland B. Virginia C. South Carolina D. Georgia
Why was a beaker used for heating the solution? The beaker is the only one that can withstand high temperatures. The beaker's wide mouth makes it easier to add