Cheetella
Cheetella Cheetella
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

In your own words, say what a rational number is. Give at least three different examples of rational numbers.​

Respuesta :

letsgetmoney
letsgetmoney letsgetmoney
  • 01-06-2020
i say bc this felt right
Answer Link

Otras preguntas

Our honda van gets about 20 miles per gallon. Our Toyota Prius gets about 42 miles per gallon. What percent increase is fuel economy do I get with the Prius?
What advantages are given to animals and plants by asexual reproduction?
Which equation has the same solutions as (x-5)^2=-9
In a certain grocery store, strawberries cost $5.28 per pound ( 5.28 dollars/lb ). what is the cost per ounce?
Each of these statements about communism is true EXCEPT A) most communist states are controlled by a single authoritarian party. B) China and Cuba are among t
A wise man once said 400 reduced by 3 times my age is 112 what is his age
Why do grocery stores spray their produce with water?
Hydrofluoric acid is used to etch grooves in glass because it reacts with the silica (sio2(s)) in glass. the products of the reactions are aqueous silicon tetra
28 members and 50% decrease
which expression is equivalent to negative 32 5/3? A. -8 B. negative 3/32^5 C. 1-3/32^5 D. 1/8